Setkání se Stanislavem Motlem

Dne .

Srdečně Vás zveme dne 22. 8. 2018 v 16.30h do Oblastní galerie Liberec na promítání dokumentárního filmu "Čekání na smrt" (natočeného podle knihy Stanislava Motla "Svědek z cely smrti") a následnou diskusi s jeho tvůrcem Stanislavem Motlem. Akce se koná v rámci semináře Česko-slovenské vztahy 22. - 24. 8. 2018.

Výstava - Setkání v krajině

Dne .

Tímto Vás srdečně zveme na zahájení výstavy "Setkání v krajině", které se uskuteční v úterý 28. srpna 2018 v 17 hodin v Univerzitní galerii N v Jablonci nad Nisou (Jehlářská 14/520).

Výstavu uvede:        PaedDr. ICLic. Michal Podzimek, Ph.D., Th.D.
Hudbou doprovodí:  Mgr. Vilém Valkoun

Výstava potrvá od 28. 8. 2018 do 16. 9. 2018.

Konference - Vznik Československa a provincie Deutschböhmen

Dne .

Státní oblastní archiv v Litoměřicích a katedra historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci si Vás dovolují u příležitosti 100. výročí vzniku Československa pozvat na dvoudenní konferenci Vznik Československa a provincie Deutschböhmen konanou 14. a 15. června 2018 v Liberci pod záštitou náměstka primátora statutárního města Liberce PhDr. Ivana Langra.

Konference se koná v budově P Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci, Komenského 2, 460 01 Liberec 1.

Program konference

Člověk a moc II – hospodářský a sociální vývoj a jeho dopad na nálady a chování obyvatelstva

Dne .

Katedra historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TU v Liberci,  Vzdělávací nadace Jana Husa a Ústav pro studium totalitních režimů pod patronací Česko-slovenské komise historiků a za spolupráce s Národním archivem a Oblastní galerií Liberec Vás tímto srdečně zvou na XXVIII. ročník semináře pro učitele dějepisu a občanské výchovy, historiky a archiváře
Česko-slovenské vztahy
Slovensko-české vzťahy

Třídenní zasedání v prostorách Technické univerzity v Liberci se uskuteční ve dnech 22. - 24. srpna 2018.

PROGRAM

Dne .

Katedra historie FP TU v Liberci ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou Vás tímto zvou dne 23. května 2018 v 16.30 hod. do Krajské vědecké knihovny v Liberci na přednášku Před sedmdesáti lety – převzetí monopolní moci Komunistickou stranou Československa v únoru 1948.

Přednášející: Prokop Tomek (Vojenský historický ústav Praha)