Výstava výtvarných prací a jarní koncert KPV FP TUL

Dne .

Tradičně zveme všechny příznivce na prezentaci semestrálních výtvarných prací a jarní koncert studentů Katedry primárního vzdělávání a oboru pedagogiky volného času Katedry pedagogiky a psychologie - v úterý 21. 5. 2013, 16.30 hodin do Respiria budovy K (4. patro).
Pozvánka

 

Volby do Akademického senátu FP TUL a TUL

Dne .

Akademický senát FP vyhlašuje volby do komory akademických pracovníků AS FP, do komory studentů AS FP a doplňující volby do komory studentů AS TUL. Návrhy kandidátů lze podávat nejdéle do 14. května 2013 do 12 hod. Volby do obou komor se uskuteční ve dnech 22.5.2013 a 23.5.2013. Více informaci naleznete v PŘÍLOHÁCH.
Pojmenování přiloh: Vyhlášení voleb , Návrh kandidátů - formulář

Žité dějiny - pamětník Prokop Tomek

Dne .

Ve středu 22. května 2013 v 16.30 se uskuteční v Krajské vědecké knihovně v Liberci (přednáškový sál ve 2. patře) pamětnické setkání s Prokopem Tomkem, pracovníkem Vojenského historického ústavu v Praze, v letech 1997-1999 vedoucí české pobočky Amnesty International.
Pořádá Katedra historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci a Vzdělávací nadací Jana Husa.

Pozvánka

(NE)OBYČEJNÉ KNOFLÍKY

Dne .

Skleněný knoflík dnes v galanteriích téměř neobjevíte. V minulosti byl nedílnou součástí každodennosti. Skleněné knoflíky jsou významnou součástí dějin bižuterní výroby v Jizerských horách. Mnohé z těchto knoflíků jsou drobná umělecká díla. Kde a jak se vyráběly, kdo je nosil a proč jsou dnes spíše oblíbeným předmětem sběratelů než módních salónů?
Přijde se seznámit s největší sbírkou skleněných knoflíků na světě, kterou ukrývá sbírka Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a možná budete překvapeni!
Srdečně Vás zveme dne 26. 3. 2013 v 16.30 do Malého sálu ve 4. patře Krajské vědecké knihovny.
Pozvánka

 

Liberečtí správci před čtyřmi staletími

Dne .

Kdo byli první známí liberečtí správci? Jaký měli život? Podobali se dnešním úředníkům? Lišili se? Co po nich zůstalo?
Odpovědi na otázky a více se dozvíte dne 12. 3. 2013 v 18.00 v Krajské vědecké knihovně (Velký sál ve 2. patře).
Přednáška se soustředí na několik vybraných zámeckých hejtmanů a úředníků z přelomu 16. a 17. věku. Hlavní pozornost bude věnována Jáchymu Ulrichovi z Rosenfeldu, dlouholetému libereckému hejtmanovi z doby Redernů.
Pozvánka

 

Žité dějiny - pamětník Václav Umlauf

Dne .

Ve středu 6. 3. 2013 v 16.30 se uskuteční v Krajské vědecké knihovně v Liberci (přednáškový sál ve 2. patře) pamětnické setkání s Václavem Umlaufem, bývalým disidentem, který se podělí o vzpomínky na listopadovou revoluci v roce 1989 a své působení v roli krajského zmocněnce Občanského fóra pro Jihomoravský kraj před prvními svobodnými volbami v červnu 1990. Pořádá Katedra historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci a Vzdělávací nadací Jana Husa.
Pozvánka