"KO-MIX" Interní semináře pracovníků KMD

Dne .

Srdečně zveme pracovníky KMD, KAP a další zájemce z řad studentů a kolegů z TUL i blízkého okolí na cyklus přednášek pořádaný v rámci interního odborného semináře pracovníků KMD, s tématy zaměřenými na různorodá odborná témata z aplikované matematiky.
12. 11. 2012 URČOVÁNÍ ORIENTACE KOMPATIBILNÍCH STĚN A ÚHLŮ DESORIENTACE
26. 11. 2012 PERMUTACE ŘÍDKÉ NESYMETRICKÉ REDUCIBILNÍ MATICE
10. 12. 2012 APLIKACE SOFTWARE FREEFEM++ NA ÚLOHU CHLAZENÍ SYSTÉMU S TEPELNÝM ZDROJEM PROUDÍCÍM MEDIEM
17. 12. 2012 LAYER-ADAPTED MESHES FOR CONVECTION-DIFFUSION EQUATIONS
IN HIGHER DIMENSIONS

Jednotlivé semináře se konají vždy v pondělí od 14.30 hodin v Didaktickém kabinetu KMD (4. patro budovy H areálu TUL, Voroněžská 1329/13, Liberec 1, č. dv. 5027), není-li uvedeno jinak.

Zapojení do projektu Grenzraum2.0/Příhraničí2.0

Dne .

Od 1. 9. 2012 je Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická TUL zapojena do mezinárodního projektu "Grenzraum2.0/Příhraničí2.0" společně s partnerskými univerzitami v Chemnitz a Ústí nad Labem. V průběhu řešení projektu "Grenzraum2.0/Příhraničí2.0" budou studentské týmy vedeny metodami coachingu celým procesem vypracování mezinárodního přeshraničního projektu od skici až po finální podobu k úspěšnému získání podpory. Při řešení projektu bude se studenty pracovat řada odborníků z akademického prostředí a zejména z praxe.

Pro studenty TUL je k dipozici 10 míst. Veškeré náklady spojené s účastí studentů jsou hrazeny z rozpočtu projektu "Grenzraum2.0/Příhraničí2.0". Po celou dobu trvání projektu "Grenzraum2.0/Příhraničí2.0" je zajištěno profesionální tlumočení.

Cílem projektu "Grenzraum2.0/Příhraničí2.0" je seznámit studenty s praktickými aspekty projektové práce a projektového managementu. Absolvováním výukových akcí v rámci projektu "Grenzraum2.0/Příhraničí2.0" získají studenti kompetence a znalosti nezbytné k samostatné projektové práci a výrazně tím zvýší svou konkurenceschopnost na trhu práce.

Zájemci se mohou k účasti hlásit do čtvrtka 18. 10. 2012 na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  Přihláška bude obsahovat krátký životopis, motivační dopis a návrh vlastního projektového tématu. Pro přihlášené uchazeče se koná v pátek 19. 10. 2012 od 10:00 informační schůzka s řešitelským týmem projektu "Grenzraum2.0/Příhraničí2.0".

Bližší informace

Nabídka stáže

Dne .

Dobrý den,

chtěli bychom Vás upozornit na aktualizovanou nabídku stáže, která by mohla zajímat jak studenty posledních ročníků vysokých škol, tak čerstvé či méně čerstvé absolventy. Evropská komise vypsala výběrové řízení na dalších 20 míst v JPD programu (JUNIOR PROFESSIONALS IN THE EU DELEGATIONS). Vybraní účastníci dostanou možnost účastnit se devítiměsíční stáže u zastoupení EU zejména v rozvojových státech s možností dalšího prodloužení. Velmi příznivé je i nabízené stipendium - 1300 EUR + 1000 EUR na ubytování a úhrada dalších výdajů. Deadline pro podání přihlášek je 15.10.2012.

Více informací naleznete zde: http://eeas.europa.eu/delegations/jed/index_en.htm

Pamětnické setkání s Antonínem Pavlem Kejdanou

Dne .

Přednáška se členem liberecké provincie františkánského řádu panem Antonínem Pavlem Kejdanou se uskuteční dne 23. 10. 2012 od 16.30 hodin ve velkém sále ve 2. patře Krajské vědecké knihovny v Liberci. Akce se koná v rámci cyklu "Žité dějiny – cyklus pamětnických setkání" pořádaná Katedrou historie FP TUL a Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci za finanční podpory Vzdělávací nadace Jana Husa.

Pozvánka

Osudy pomníku mecenáše Heinricha Liebiega v Liberci

Dne .

Srdečně Vás zveme dne 16. 10. 2012 od 16.30 hodin na přednášku v rámci cyklu "Umění a kultura na Liberecku v 1. polovině 20. století" . Akci pořádá Krajská vědecká knihovna v Liberci ve spolupráci s Katedrou historie FP TUL a Oblastní galerií v Liberci v malém sále ve 4. patře Krajské vědecké knihovny v Liberci. Přednáší Anna Habánová, M.A. z Katedry historie FP TUL a OGL.

Pozvánka